Zderzenie czołowe w Krzesimowie: sprawca nie miał prawa jazdy, trzy osoby w szpitalu

Zderzenie czołowe w Krzesimowie: sprawca nie miał prawa jazdy, trzy osoby w szpitalu

W wyniku kolizji drogowej, do której doszło wczoraj w Krzesimowie, na pomoc medyczną zmuszone były skorzystać trzy osoby. Pojazdy osobowe dwóch różnych marek – Fiat i Toyota – uległy czołowemu zderzeniu. Mężczyzna w wieku 43 lat, który spowodował ten incydent, prowadził samochód pomimo braku prawnej zgody na to, czyli uprawnień do kierowania pojazdem.

Wezwanie o poważnym zdarzeniu drogowym w miejscowości Krzesimów dotarło do odpowiednich służb tuż przed 15:30 poprzedniego dnia. Policjanci ustalili, że mieszkaniec Łęcznej, będący na progu 44 roku życia, stracił kontrolę nad swoim pojazdem marki Fiat podczas pokonywania łuku drogi. W efekcie wpadł w poślizg i doprowadził do kolizji z napotkanym pojazdem marki Toyota, za kierownicą którego siedziała 59-letnia kobieta ze Świdnika.

Trzy osoby zaangażowane w ten nieszczęśliwy incydent zostały przewiezione do szpitala. Były to pasażerka Fiata oraz kobieta kierująca Toyotą wraz z osobą towarzyszącą jej. Policja wykazała, że 43-letni sprawca nie miał prawa prowadzić pojazdu.

Testy na obecność alkoholu przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazały, że kierowcy byli trzeźwi podczas zdarzenia. Droga została zablokowana na czas działań na miejscu zdarzenia, a policja wyznaczyła objazdy. Od tego czasu stróże prawa są zaangażowani w dokładne badanie okoliczności tego wypadku.