Nowe służbowe radiowozy Skoda dla funkcjonariuszy drogówki w Poznaniu

Nowe służbowe radiowozy Skoda dla funkcjonariuszy drogówki w Poznaniu

Policjanci działający w zakresie ruchu drogowego w Poznaniu zostali wyposażeni w nowe, oznakowane radiowozy. Dwa świeże modele marki Skoda, Superb i Scala, otrzymały nowoczesne malowanie i staną się nieodłącznym elementem codziennej służby tutejszych funkcjonariuszy. Zadaniem tych pojazdów będzie przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo na drogach Poznania oraz całego powiatu poznańskiego. Środki na ich zakup pochodziły z głównego budżetu policji.

Nowe radiowozy trafiły do oficjalnej floty Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Na stałe będą używane przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Pierwszy z pojazdów, Skoda Superb, posiada 2-litrowy silnik benzynowy generujący moc 280 KM. Aby zapewnić bezpieczne i efektywne wykorzystanie takiej mocy, samochód został wyposażony w automatyczną skrzynię biegów DSG oraz napęd na cztery koła.

Drugi model, Skoda Scala, napędzany jest przez 1,5 litrowy silnik benzynowy o mocy 150 KM. Podobnie jak poprzednik, jest on wyposażony w automatyczną skrzynię biegów DSG. Zakup obu tych pojazdów został sfinansowany ze środków centralnego budżetu policji. Celem tej inwestycji jest zapewnić sprawniejszą i bardziej efektywną realizację zadań przez policjantów, co bezpośrednio przekłada się na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Nowe radiowozy są już widoczne na ulicach Poznania i powiatu poznańskiego. Funkcjonariusze z pewnością skorzystają z nowoczesnego wyposażenia, by jeszcze lepiej służyć swojej społeczności.