W Płaszewku cysterna utknęła w rowie – apel policji o ostrożność na śliskich drogach

W Płaszewku cysterna utknęła w rowie – apel policji o ostrożność na śliskich drogach

Trudne warunki atmosferyczne, które powodują zwiększone ryzyko na drogach, skłoniły policję do apelu o zachowanie szczególnej ostrożności. Jednym z incydentów wywołanych złymi warunkami pogodowymi był wypadek cysterny, która 4 grudnia wieczorem utknęła w rowie podczas próby wymijania innego pojazdu. Na szczęście, pomimo groźnego wyglądu zdarzenia, nikt nie odniósł urazów.

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w Płaszewku na terenie gminy Słupsk, dokładnie w poniedziałek 4 grudnia. Policja otrzymała zgłoszenie o kolizji około godziny 17. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 39-letni kierowca cysterny – manem, zjechał na pobocze i utknął w rowie podczas próby wymijania innego samochodu. Kierowca był trzeźwy i został ukarany mandatem – poinformował młodszy aspirant Jakub Bagiński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Podkreśla także, że warunki na drogach Pomorza staja się coraz trudniejsze z powodu opadów marznącego deszczu ze śniegiem i niskiej temperatury. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na pieszych. Przypominają również, że bezpieczniej jest zwolnić, niż zakończyć jazdę w rowie.

Apel policji jest szczególnie ważny w obecnych warunkach pogodowych – śliskości na drogach spowodowanej przez marznący deszcz ze śniegiem. W takich okolicznościach, jeśli konieczna jest jazda samochodem, należy zachować szczególną ostrożność i jechać wolniej niż zwykle.