Interwencje policyjne na drogach Powiatu Iławskiego – nietrzeźwi i nieodpowiedzialni kierowcy

Interwencje policyjne na drogach Powiatu Iławskiego – nietrzeźwi i nieodpowiedzialni kierowcy

Wszyscy powinniśmy dbać o bezpieczeństwo, zarówno swoje jak i innych użytkowników dróg. Kiedy pewien obywatel zauważył podejrzewaną nietrzeźwość za kierownicą audi, natychmiast powiadomił o tym służby porządkowe. To zdarzenie to tylko jeden z wielu przykładów nieodpowiedzialnego zachowania kierowców, które miały miejsce w ostatni weekend.

Policjanci, dzięki szybkiej reakcji świadka, zatrzymali 27-letniego mężczyznę tuż po godzinie 6:00 rano w sobotę 2 grudnia 2023 roku. Zgłaszający obserwował nietypowe zachowanie kierowcy, który prowadził audi nieregularnie, poruszając się od prawej do lewej strony drogi w gminie Lubawa. Funkcjonariusze natychmiast wyjechali na miejsce zdarzenia. W toku dalszych czynności okazało się, że pomimo trzeźwości 27-latka, posiada on zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo ustalono, że samochód należał do znajomej mężczyzny, która go wypożyczyła mieszkańcowi gminy Susz, twierdząc, że jest zbyt zmęczona, aby sama prowadzić.

Informacje o kolejnym przypadku nieodpowiedzialnego kierowania pojazdem również zostały przekazane policji przez świadków. Zgłaszający obserwował parę osób w stanie nietrzeźwości, które próbowały odjechać samochodem. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze potwierdzili prawdziwość zgłoszenia. Kierująca, 49-letnia kobieta, miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci natychmiast zatrzymali jej prawo jazdy.

W międzyczasie w gminie Kisielice doszło do kolizji samochodowej, w której 20-letni kierowca opel uderzył w sarnę, która niespodziewanie wybiegła z rowu przydrożnego na jezdnię. Na szczęście młody mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń.