Ostrzeżenie IMGW: Zachowaj ostrożność na drogach Dolnego Śląska – marznący deszcz i gołoledź!

Ostrzeżenie IMGW: Zachowaj ostrożność na drogach Dolnego Śląska – marznący deszcz i gołoledź!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przekazał informację o niebezpieczeństwie pierwszego stopnia skierowane do mieszkańców Dolnego Śląska. Grozić ma im opady marznące, które wywołują gołoledź na drogach. To stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg, zwłaszcza dla kierowców.

Jak donosi IMGW, od poranka 6 grudnia do 7 grudnia na Dolnym Śląsku spodziewane są marznące opady, które mogą utrudnić warunki jazdy. Ostrzeżenie to jest szczególnie istotne dla kierowców, którzy muszą zwracać dodatkową uwagę na stan nawierzchni dróg.

IMGW tłumaczy, że marznący deszcz jest zjawiskiem niebezpiecznym, ponieważ występuje wtedy, gdy temperatura na powierzchni ziemi spada poniżej zera stopni Celsjusza. Kiedy deszcz pada na tak zimną ziemię, woda natychmiast zamienia się w lód, tworząc gołoledź na drogach i chodnikach.

Ale to nie jest jedyny problem. Jak przekazuje IMGW, na terenie Wrocławia i całego Dolnego Śląska prognozowane są także gęste mgły, dla których także wydane zostało ostrzeżenie pierwszego stopnia. Przy takiej pogodzie zarówno kierowcy, jak i piesi powinni zachować szczególną ostrożność. Wystarczy moment nieuwagi, aby doszło do zdarzenia drogowego!