Tragiczna kolizja w Wrocławiu: Pociąg śmiertelnie potrącił kobietę na stacji Brochów

Tragiczna kolizja w Wrocławiu: Pociąg śmiertelnie potrącił kobietę na stacji Brochów

W ostatni poniedziałek, 22-go stycznia przed godziną 9.00, na stacji kolejowej Wrocław Brochów doszło do przerażającej tragedii. Kobieta została tragicznie potrącona przez pociąg InterCity kursujący między Bydgoszczą a Zakopanym. Na miejscu natychmiast interweniowały służby ratunkowe – Straż Pożarna i Policja.

Portal informacyjny PKP Polskich Linii Kolejowych przekazał, że ruch na trasie Wrocław – Opole został wznowiony zgodnie z rozkładem jazdy. Oczekuje się, że sytuacja powoli wróci do normy. Rzecznik prasowy PKP PLK, Karol Jakubowski, poinformował, że o godzinie 8:45 niewłaściwa osoba wtargnęła na tory między stacjami Wrocław Główny i Wrocław Brochów (na linii Wrocław Główny – Opole Główne), pod pociąg relacji Bydgoszcz-Zakopane. Przyczyny tego tragicznego incydentu są obecnie badane przez odpowiednią komisję.

Kolizja miała miejsce o godzinie 8:46 na linii kolejowej Wrocław Główny – Bytom nr 132, niedaleko mostu Brochowskiego, około 600 metrów od stacji Wrocław Brochów. Ta linia jest częścią międzynarodowych tras kolejowych E30 i E59. Mieszkańcy tej okolicy donieśli Gazecie Wrocławskiej, że na miejscu nadal są obecni pracownicy Straży Ochrony Kolei. Pociąg, który miał przyjechać do Zakopanego około godziny 16:00, został całkowicie odwołany.

Wstępne ustalenia policji z Komisariatu Kolejowego KWP we Wrocławiu wskazują, że kobieta celowo wkroczyła na tory i niestety straciła życie na miejscu. Na miejscu przeprowadzane są czynności identyfikacyjne. Policja czeka na przybycie prokuratora, a trasa pozostanie zamknięta do momentu zakończenia działań śledczych – informuje podkomisarz Przemysław Ratajczyk z KWP we Wrocławiu.

Jednym z pozytywnych aspektów tej niefortunnej sytuacji jest fakt, że żaden z pasażerów pociągu nie odniósł obrażeń. Organizowany dla nich był przejazd alternatywny. Utrudnienia mogą wystąpić na trasie Wrocław – Brzeg – Opole.

Jak informuje Karol Jakubowski, rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych, to zdarzenie wpłynęło na kursowanie pociągów regionalnych i długodystansowych na trasie Wrocław – Brzeg – Opole. Możliwe są opóźnienia wynoszące nawet kilkanaście minut. Informacje dotyczące zmian są podawane na stacjach oraz przystankach, a także na stronie internetowej portalu pasażera.

Wypadek miał miejsce przy ulicy Mościckiego na Brochowie we Wrocławiu, o godzinie 8:50 w poniedziałek 22 stycznia. Dyżurny kierowania Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu informuje, że służby analizują sytuację oraz okoliczności zdarzenia. Istnieje podejrzenie o próbę samobójczą. Szczegółowe fakty są ustalane przez Policję.

Nie pojawiły się jeszcze żadne informacje na stronie Portalu Pasażera (PKP PLK) dotyczące opóźnień. Wiadomo, że pasażerowie nadal przebywają wewnątrz pociągu.