Detale dotyczące zderzenia pojazdu z pieszym na przejściu dla pieszych w Żorach – kobieta przewieziona do szpitala

Detale dotyczące zderzenia pojazdu z pieszym na przejściu dla pieszych w Żorach – kobieta przewieziona do szpitala

Przybliżamy sytuację wynikającą z groźnego zdarzenia drogowego, które miało miejsce na znakowanym pasie dla pieszych znajdującym się przy Alei Zjednoczonej Europy w miejscowości Żory. Szczegółowe informacje na temat incydentu zostały udostępnione przez Policję.

Do potrącenia doszło w sobotę, 20 stycznia, mniej więcej o godzinie 17:30, na wyznaczonym obszarze dla pieszych przy Alei Zjednoczonej Europy. Policja na miejscu zidentyfikowała, że operator suzuki, który widział starszą damę wchodzącą na przejście, zatrzymał swój pojazd na prawym pasie, aby umożliwić jej przejście.

Asp. Marcin Leśniak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Żorach, informuje: „W tym samym momencie operator hondy obił suzuki i niestety uderzył w 78-letnią kobietę, która przechodziła przez wyznaczone przejście dla pieszych. Mężczyzna w wieku 33 lat prowadzący hondę starał się uniknąć kolizji z pieszym na ostatnią chwilę, ale nieszczęśliwie było już zbyt późno.”

Kobieta z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Policja potwierdziła, że wszyscy zaangażowani w incydent byli trzeźwi. Prawo jazdy zostało odebrane mężczyźnie przez policjantów i teraz sprawą zajmie się sąd.

Apel Policji do kierowców o zachowanie ostrożności

Osoba kierująca pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, musi zachować szczególną ostrożność, obniżyć prędkość tak, aby nie narażać na ryzyko pieszego znajdującego się na tym przejściu lub próbującego wejść na nie i ustąpić pierwszeństwa pieszym znajdującym się na pasach lub próbującym na nie wejść. Chociaż piesi mają pewne uprawnienia, powinni pamiętać o swoich obowiązkach.

„Wypadki drogowe i incydenty tego rodzaju, które obejmują pieszych, zazwyczaj stanowią traumatyczne doświadczenie zarówno dla pieszych, jak i kierowców. Wszyscy razem dbajmy o bezpieczeństwo”- przypomina Policja.

Niefortunne skutki wypadków na przejściach dla pieszych

Na początku stycznia, doszło do tragicznego w skutkach zderzenia w Częstochowie. Potrącenie miało miejsce na oznakowanym pasie dla pieszych przy ulicy Legionów. Kierowca audi w wieku 80 lat uderzył dwie kobiety przechodzące przez pasy. Pomimo wysiłków lekarzy, nie udało się uratować życia 33 i 45-letniej kobiety.