Dolny Śląsk i okolice Wrocławia zmagały się z tragicznymi warunkami na drogach: wypadki, korki i trudności w ruchu

Dolny Śląsk i okolice Wrocławia zmagały się z tragicznymi warunkami na drogach: wypadki, korki i trudności w ruchu

Pierwszy tydzień zimy na Dolnym Śląsku przyniósł ze sobą wiele problemów na drogach. Z powodu śliskiej nawierzchni miało miejsce wiele kolizji i stłuczek. Jednym z takich incydentów było czołowe zderzenie taksówki z samochodem osobowym, które miało miejsce tuż po 8:00 rano w pobliżu Parku Wschodniego. Kobieta, która jechała jako pasażerka taksówki, musiała zostać przewieziona do szpitala.

Aktualizacje dotyczące sytuacji na drogach podawane były na bieżąco. O godzinie 18:18 komunikat informował o zakończeniu utrudnień na drodze w Sadkowie, gdzie wcześniej doszło do wypadku z udziałem lawety przewożącej trzy pojazdy. Według Wojciecha Jabłońskiego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, nikt nie odniósł w tym wypadku obrażeń. Niemniej jednak, inne kolizje, które miały miejsce tego dnia (19 stycznia), spowodowały powstanie dużych korków.

W związku z trudnymi warunkami na drogach, policja apelowała do kierowców o zachowanie ostrożności. Przy śliskiej nawierzchni droga hamowania jest wydłużona, co powinno skłonić kierowców do utrzymania większych odstępów między pojazdami. Mundurowi przypominali także o konieczności dostosowania prędkości do panujących warunków.

O 15:35 komunikat informował o problemach z dojazdem do Wrocławia od strony DK8. W wyniku kolizji pomiędzy Jordanowem a Magnicami doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) nikt nie został w tym wypadku poszkodowany. Informowano również, że utrudnienia na S3 w Polkowicach się zakończyły i droga w kierunku Zielonej Góry jest już przejezdna.

Informacje o kolejnym wypadku na drodze krajowej nr 5 zostały przekazane o godzinie 15.20. Doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych na trasie pomiędzy Kostomłotami a Strzegomiem. Droga w kierunku Strzegomia była całkowicie zablokowana i według szacunków drogowców utrudnienia miały potrwać do godziny 18.

O godzinie 14:45 miało miejsce jeszcze kilka zdarzeń na drogach Dolnego Śląska. Na 257. kilometrze drogi ekspresowej S3 doszło do awarii jednego z samochodów osobowych, co spowodowało, że ruch odbywał się tylko prawym pasem. Podobna sytuacja miała miejsce na 143 kilometrze autostrady A4, gdzie pomiędzy węzłami Kąty Wrocławskie i Pietrzykowice doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Kolejne utrudnienia wystąpiły na 142 kilometrze drogi w miejscowości Sadków, gdzie doszło do wypadku z udziałem lawety przewożącej trzy pojazdy. Ruch w kierunku Wrocławia odbywał się tylko lewym pasem i utrudnienia mogły potrwać aż do godziny 17.

W piątek (19 stycznia), około godziny 11:45 na północy Wrocławia, miała miejsce kolejna kolizja. Autobus MPK Wrocław zderzył się na ulicy Kiełczowskiej z busem przewożącym drabinę. W wyniku tego zdarzenia w autobusie pękły szyby pełniące funkcję wyjść awaryjnych. Na miejsce został wezwany Nadzór Ruchu.