Kolizja samochodu ciężarowego i osobowego na łączniku autostradowym: jedna osoba hospitalizowana

Kolizja samochodu ciężarowego i osobowego na łączniku autostradowym: jedna osoba hospitalizowana

W dniu dzisiejszym na tzw. łączniku autostradowym miał miejsce wypadek z udziałem samochodu osobowego oraz pojazdu ciężarowego. Zdarzenie zaowocowało przewiezieniem jednej osoby do placówki medycznej.

Usłyszały o tym służby ratunkowe, które zostały powiadomione o sytuacji o 16.45. Początkowo informacje przekazywane były na temat ciężarówki, która uderzyła w barierki drogowe znajdujące się pomiędzy zjazdem do Piotrowic a Żarowem. Jednak po przybyciu na miejsce wypadku okazało się, że do tego doszło z powodu wcześniejszego zderzenia z samochodem osobowym – takie detale udzielił mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Spośród pasażerów samochodu osobowego, jedna osoba została zabrana do szpitala.

Rzecznik straży pożarnej dodał, że do miejsca wypadku wysłano trzy ekipy ratunkowe, w tym dwie z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz jedną z PSP. Ich zadaniem było zneutralizowanie wycieków płynów, do których doszło podczas zdarzenia.

Ostatecznie okazało się, że 19-letni kierowca Mercedesa, który wyjeżdżał od strony miejscowości Piotrowice Świdnickie, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Man, za którego sterem siedział 54-latek. To spowodowało kolizję. Kierujący Mercedesem trafił do szpitala Latawiec w Świdnicy. W wyniku wypadku i trwających prac droga została zamknięta w obie strony. Powodem była też duża ilość wylanych na jezdnię płynów eksploatacyjnych – poinformował naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, Szymon Szczepaniak.