Śmiertelny wypadek na oblodzonym fragmencie drogi w Kosobudach

Śmiertelny wypadek na oblodzonym fragmencie drogi w Kosobudach

Chociaż droga była prosta, a widoczność dobra, nie udało się uniknąć tragicznego wypadku. W małej miejscowości Kosobudy, położonej w województwie lubelskim, doszło do bezpośredniego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Niestety, na miejscu zdarzenia zmarła 62-letnia kobieta.

Do zamojskiej komendy policji dotarło zgłoszenie o tragicznym wypadku na trasie między Szczebrzeszynem a Zamościem. Informacja ta wpłynęła do służb w środę (29 listopada) około 13:30 – jak przekazała asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy tamtejszej jednostki.

Zgromadzone dotychczas dowody sugerują, że kierowca forda w wieku 71 lat, jadący w kierunku Zamościa, stracił kontrolę nad pojazdem na oblodzonej jezdni. W rezultacie zjechał na przeciwny pas ruchu i doszło do czołowego zderzenia z citroenem, którym podróżowały łącznie pięć osób.

Pasażerka citroena, 62-latka, niestety nie przeżyła zdarzenia i zginęła na miejscu. Pozostali uczestnicy tragicznego wypadku zostali natychmiast przewiezieni do najbliższego szpitala.

Asp. sztab. Dorota Krukowska – Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza podczas zimowej aury. Przypomina, że drogi mogą być bardzo śliskie i należy dostosować prędkość jazdy do panujących warunków atmosferycznych, dbając o swoje bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.