Podkarpacie wstrząśnięte tragedią: autobus szkolny z dziećmi na pokładzie przewrócił się na drodze

Podkarpacie wstrząśnięte tragedią: autobus szkolny z dziećmi na pokładzie przewrócił się na drodze

Ciężkie warunki atmosferyczne na drogach nieustająco stanowią wyzwanie dla kierowców. Ta bolesna prawda dotknęła uczniów jednej ze szkół podkarpackich, których autobus szkolny uległ wypadkowi. To przerażające zdarzenie miało miejsce w czwartek, 30 listopada, kiedy pojazd transportujący dzieci do szkoły stracił przyczepność i zjechał z trasy, kończąc swój bieg w przydrożnym rowie.

Scena tego tragicznego incydentu rozegrała się około 7:30 rano na drodze wojewódzkiej numer 985, w miejscowości Grochowe, powiat mielecki. Podkomisarz Bernadetta Krawczyk, rzecznik prasowy policji w Mielcu, poinformowała o szczegółach zdarzenia. Autobus kursujący na trasie Tuszów Narodowy – Mielec przewoził łącznie z kierującą 22 osoby. Większość pasażerów to uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Wstępne dochodzenie sugeruje, że 33-letnia kierowca autobusu straciła kontrolę nad pojazdem na śliskiej nawierzchni drogi. W rezultacie autobus zjechał do rowu przydrożnego i przewrócił się na bok. Zespół ratowniczy pracujący na miejscu wypadku potwierdził, że czworo dzieci doznało lekkich obrażeń i zostało przetransportowanych do szpitala.

Na miejscu interweniowało osiem jednostek straży pożarnej z powiatu mieleckiego, które udzielały pomocy poszkodowanym. Lokalne radio Leliwa opublikowało na swoim profilu społecznościowym zdjęcia zniszczonego autobusu i pracujących strażaków.