Postępują budowy drogi krajowej S1 między Oświęcimiem a Bielskiem-Białą pomimo trudnych warunków zimowych

Postępują budowy drogi krajowej S1 między Oświęcimiem a Bielskiem-Białą pomimo trudnych warunków zimowych

Mimo niesprzyjającej aury zimowej, prace na budowie drogi ekspresowej S1 biegnącej od węzła w Oświęcimiu do Bielska-Białej nie uległy zawieszeniu. Konstrukcja przyszłej trasy nabiera już konkretnych form. Najbardziej zaawansowane prace można zaobserwować na odcinku prowadzącym od Oświęcimia do Dankowic. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępniła zdjęcia lotnicze, na których można podziwiać postępy prac po 16 miesiącach realizacji inwestycji.

Aby obejrzeć fotografie, wystarczy kliknąć w przycisk „zobacz galerię” i przesuwać obrazy w prawo, używając strzałki lub przycisku „NASTĘPNE”.

Mimo niskich temperatur, prace na drodze S1 pomiędzy węzłami Oświęcim i Suchy Potok nadal trwają. Całość brakującego fragmentu tej trasy, rozciągając się od węzła Mysłowice – Kosztowy do Suchego Potoku pod Bielskiem, ma długość 40 km. Najbardziej rozbudowana jest trasa między Oświęcimiem a Dankowicami.

Rozpoczynający się w Bojszowach (powiat bieruńsko-lędziński) 15-kilometrowy odcinek od węzła Oświęcim będzie miał miejsce wpinania obwodnicy Oświęcimia w trasę ekspresową. Inwestycja na odcinku do Dankowic osiągnie wartość blisko 990 milionów złotych.

Według informacji podanych przez GDDKiA, projekt obejmuje między innymi drogę ekspresową posiadającą dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z możliwością dodania trzeciego, trzy węzły drogowe: Oświęcim, Wola, Brzeszcze oraz dodatkowe drogi towarzyszące ekspresowej oraz służące obsłudze terenów przyległych.

Za to koszt budowy odcinka od Dankowic do węzła Suchy Potok w Bielsku, o długości 12 km, wyniesie prawie 590 milionów złotych. Na tym odcinku powstaje również droga ekspresowa z dwoma jezdniami po dwa pasy ruchu z możliwością dodania trzeciego, a także dwa węzły drogowe: Stara Wieś i Suchy Potok.