Próba przekupienia policjantów łapówką przez kierującą BMW zakończona aresztem

Próba przekupienia policjantów łapówką przez kierującą BMW zakończona aresztem

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, aresztowali kierowcę BMW, który po popełnieniu wykroczenia drogowego, próbował uniknąć konsekwencji poprzez oferowanie łapówki. Teraz kobieta będzie musiała odpowiedzieć za korupcyjne przestępstwo, które potencjalnie może skutkować karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, zaledwie kilka minut przed godziną 8:00, policjanci z wyżej wspomnianego wydziału zatrzymali na kontroli BMW. Kobieta za kierownicą pojazdu niewłaściwie wyprzedzała inny samochód na przejściu dla pieszych. Okazało się, że jest to 47-letnia mieszkanka powiatu raciborskiego.

Policjanci poinformowali ją o rażącym naruszeniu przepisów ruchu drogowego i nałożyli na nią mandat w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktów karnych. Jednakże 47-latka podjęła próbę przekonania mundurowych do zmniejszenia mandatu, oferując pieniądze za ukaranie jej za mniej poważne wykroczenie drogowe.

Kobieta nie zareagowała na upomnienia policjantów i kontynuowała swoje próby przekupstwa, proponując im 200 złotych „na dobry obiad” w zamian za odstąpienie od czynności. Ostatecznie kierująca BMW została zatrzymana i dostarczona do aresztu policyjnego. Teraz za próbę łapówkarskiego skorumpowania funkcjonariuszy z raciborskiej drogówki, grozi jej nawet 10-letni pobyt w więzieniu.