Pościg za 73-letnim mężczyzną w Śremie: skutki niezdecydowanej ucieczki przed policją

Pościg za 73-letnim mężczyzną w Śremie: skutki niezdecydowanej ucieczki przed policją

W Śremie doszło do niecodziennego zdarzenia drogowego, które rozpoczęło się od próby zatrzymania przez policję 73-letniego kierowcy. Mężczyzna, który prowadził samochód marki Mercedes, zdecydował się jednak na ucieczkę, co doprowadziło do szeregów niebezpiecznych sytuacji na drodze i sporego zamieszania.

Informacja o tym, że starszy kierowca może być pod wpływem alkoholu i zagraża bezpieczeństwu innych uczestników ruchu, dotarła do śremskiej policji. Funkcjonariusze natychmiast wyszli na drogę i po chwili zauważyli opisywany pojazd. Nieudana próba zatrzymania go skutkowała natychmiastową ucieczką 73-latka.

Niestety, niekontrolowane manewry kierowcy Mercedesa były niebezpieczne dla pozostałych uczestników ruchu. Jego agresywne wyprzedzanie spowodowało, że inne pojazdy musiały gwałtownie manewrować, aby uniknąć kolizji. W końcu jednak doszło do nieuniknionego – nieodpowiedzialny kierowca wjechał w tył innego pojazdu, tym samym prowokując serię wypadków i kolizji.

Szereg zdarzeń, które nastąpiły po ucieczce 73-latka przed policją, to m.in. zderzenie Mercedesa z tyłu dostawczym Peugeotem. Ta kolizja spowodowała, że kierowca Peugeota stracił kontrolę nad pojazdem, zmienił tor jazdy i zderzył się z poprawnie poruszającym się Fordem. Peugeot zakończył swój bieg w rowie, dachując. Ale to nie koniec problemów – uciekinier za sterami Mercedesa uderzył jeszcze w jadący w tę samą stronę Fiat, a kierowca Volkswagena T6 musiał zjechać na pobocze, aby uniknąć bezpośredniej kolizji z Mercedesem. Niestety, nawet tam został dosięgnięty przez odłamki rozbijających się aut.

Końcową sceną pościgu było przeniesienie się uciekającego Mercedesa na przeciwległy pas ruchu, zjazd ze skarpy i zatrzymanie na polu uprawnym obok drogi. Zaskakująco, mimo całego chaosu, 73-letni kierowca próbował kontynuować ucieczkę na piechotę. Jednak ta próba szybko okazała się bezskuteczna.