Korzystasz z myjni? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów!

Korzystasz z myjni? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów!
fot. unsplash.com

Myjnie bezdotykowe to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą zrobić to szybko, sprawnie i bez zalania całego podwórka. Jednak korzystanie z tych miejsc może przynieść czasem więcej szkody dla samochodu niż pożytku. Na co trzeba uważać?

Mycie w pełnym słońcu

Piękna pogoda za oknem to jeden z tych warunków, które mobilizują nas do umycia samochodu. Jednak silne promienie słoneczne i wysoka temperatura sprawiają, że mycie może uszkodzić lakier i pozostawić na nim nieestetyczne zarysowania. Dlatego w upalne dni myj auto wieczorem.

Nakładanie piany od góry do dołu

Aktywna piana to jeden z najlepszych środków do umycia samochodu. Pamiętaj jednak, aby nakładać ją od miejsc najbardziej brudnych, czyli od podstawy auta i dalej przejdź do góry. Po nałożeniu, zostaw jeszcze ją na kilka minut, a następnie spłucz, ustawiając wodę pod kątem 45 stopni.

Zobacz również: Nowe przepisy drogowe w 2023 roku. Sprawdź co się zmieni!

Omijanie wszystkich trybów

Wydawać by się mogło, że woskowanie czy osuszanie jest czymś zbędnym. Jednak to pierwsze chociaż na chwilę zabezpieczy karoserię a to drugie z pewnością usunie nadmiar wosku. Nie pomijaj więc tych trybów.

Wycieranie samochodu brudną ściereczką
Wiadomą rzeczą jest fakt, że szyby czy światła trzeba osuszyć później jeszcze ściereczką z mikrofibry. Upewnij się przed użyciem, że jest czysta. Zrezygnuj również z używania gumowych ściągaczy. Mogą one mieć drobinki brudu czy piasku, który porysuje świeżo umyty samochód.

Więcej informacji motoryzacyjnych znajdziesz na portalu czterykolka.pl