Kolizja na drodze powiatowej w Łętowni: Przyczyny zderzenia dwóch pojazdów nadal nieznane

Kolizja na drodze powiatowej w Łętowni: Przyczyny zderzenia dwóch pojazdów nadal nieznane

W małopolskiej miejscowości Łętownia, na najważniejszym szlaku komunikacyjnym między Jordanowem a Pcimiem, doszło do niepokojącego incydentu drogowego. Bezpośrednio po obiedzie, na tej ruchliwej arterii drogowej, miało miejsce zdarzenie z udziałem dwóch samochodów.

Niewyjaśnione jeszcze okoliczności przyczyniły się do kolizji dwóch pojazdów. W celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia i udzielenia pomocy, szybko na miejscu zjawili się strażacy. Na szczęście, początkowo niepotwierdzona informacja o możliwości zakleszczenia jednej z osób wewnątrz rozbitego samochodu okazała się fałszywa.

Na miejscu interweniowały także służby medyczne, które dokładnie zbadały stan zdrowia obu kierowców – każdy z nich podróżował sam. Według wstępnych ustaleń, żaden z uczestników zdarzenia nie wymagał dalszego leczenia szpitalnego.

Aktualizacja:

Jak ustalono później, kierowca Opla Mokka, jadący z Tokarni w stronę Jordanowa około godziny 13.00, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze. Stracił kontrolę nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka Ford. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.