21-letni mężczyzna zatrzymany za łamanie zakazu sądowego i prowadzenie pojazdu

21-letni mężczyzna zatrzymany za łamanie zakazu sądowego i prowadzenie pojazdu

W trzech różnych lokalizacjach, takich jak Iława, Mrągowo i Węgorzewo, miały miejsce incydenty drogowe. Funkcjonariusze Policji interweniowali z powodu kierowców, którzy zignorowali decyzję sądu zakazującą im prowadzenia pojazdów. Do tego w Trygort, małej miejscowości znajdującej się w gminie Susz, doszło też do kolizji drogowej.

W Iławie i Mrągowie, funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierujących, którzy pomimo wyroku sądu, nie powstrzymali się od jazdy. W Iławie, podczas rutynowej kontroli drogowej, policja zatrzymała 21-letniego mężczyznę, który prowadził opel.

Jak się okazało, młody człowiek, mimo że miał na swoim koncie zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, zdecydował się na ich użycie. Dodatkowo, auto którym podróżował 21-latek, nie posiadało aktualnie ważnego ubezpieczenia OC, co jest obowiązkowe.

Inny przypadek miał miejsce w Mrągowie. Tam funkcjonariusze zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu bartoszyckiego podczas kontroli drogowej. Mężczyzna kierował pojazdem marki Renault, mimo że również miał na swoim koncie sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.