Nadchodzące utrudnienia w ruchu drogowym: Blokada granic na przejściu między Słubicami a Frankfurtem nad Odrą

Nadchodzące utrudnienia w ruchu drogowym: Blokada granic na przejściu między Słubicami a Frankfurtem nad Odrą

Komunikat o zbliżających się utrudnieniach w ruchu drogowym dotarł do nas ze Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji. Jak wynika z informacji, w najbliższy poniedziałek, 12 lutego, nie będzie możliwe przekroczenie granicy między Słubicami a Frankfurtem nad Odrą. Tego dnia odcinek autostrady A12 zostanie zamknięty, co skutecznie uniemożliwi podróż zarówno z Niemiec do Polski, jak i odwrotnie.

W komunikacie Centrum przekazano szczegółowe informacje. Podano, że w poniedziałek 12 lutego, od godziny 5:00 do 12:00, całkowicie zablokowany zostanie ruch na ulicy Slubicer Str. we Frankfurcie nad Odrą. W efekcie, nie będzie można ani wjechać do Frankfurtu, ani opuścić miasta przez most graniczny. Dodatkowo, w tym samym czasie, ze względu na demonstracje, zostanie zablokowany wjazd z Frankfurtu na autostradę A12 kierunek Berlin – Mitte. Blokada obejmie również ulicę Am Goltzhorn i prawy pas skrętu na Frankfurt od strony Eisenhüttenstadt i A12.

Informacje o nadchodzących utrudnieniach potwierdziła także Komenda Policji w Słubicach. W poniedziałek 12 lutego 2024 roku, zarówno na autostradzie A2, jak i na terenie Słubic, mogą wystąpić problemy z płynnym przepływem ruchu. Policja apeluje o rozważenie skorzystania z tras alternatywnych. W komunikacie podano również, że od godziny 04:00 do godziny 15:00 centrum Frankfurtu może być nieprzejezdne ze względu na liczne wydarzenia. Wydarzenia te mogą wpłynąć na całkowite zablokowanie ruchu na moście miejskim. Dodatkowo, wg informacji Centrum Kooperacji Frankfurt der Oder/ Słubice, utrudnienia mogą dotknąć również drogę A2 oraz ruch w Słubicach.