Zima przyszła z problemami drogowymi: Wielokrotne kolizje i wypadki na drogach w okolicach Krakowa

Zima przyszła z problemami drogowymi: Wielokrotne kolizje i wypadki na drogach w okolicach Krakowa

Pierwsze znaczne opady śniegu tej zimy sprawiły, że piątkowy wieczór stał się prawdziwym wyzwaniem dla kierowców korzystających z dróg podkrakowskich. Śliskie nawierzchnie były przyczyną licznych stłuczek, a w niektórych przypadkach doszło do poważniejszych wypadków. W sumie, zanotowano dwa incydenty w gminie Liszki, jeden w Niepołomicach oraz kolejny, skutkujący dachowaniem pojazdu, w Iwanowicy. Efektem tych zdarzeń był jeden ranny, uszkodzone auta oraz komplikacje w ruchu drogowym. Kierowcy zdają raport, sygnalizując obecność śliskości na drogach i trudności z podjazdem niektórych samochodów.

Przywołane do akcji służby ratownicze interweniowały po raz pierwszy około godziny 15 w miejscowości Mników, gdzie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została poszkodowana i wymagała pomocy medycznej – udzielili jej jej członkowie zespołu ratownictwa medycznego. Na miejsce przybyła także policja oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Mnikowa i Kaszowa. Drugi incydent miał miejsce w Liszkach, na ulicy Spokojnej, gdzie doszło do kolizji z udziałem jednego pojazdu, co spowodowało utrudnienia w ruchu drogowym.

Podczas popołudnia, w Niepołomicach na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Brzeskiej doszło do kolejnego zdarzenia – zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na podstawie wstępnych raportów wynikało, że nikt nie odniósł obrażeń w wyniku tego wypadku.

Kolejne zgłoszenie wpłynęło niedługo potem – samochód osobowy dachował na drodze pomiędzy Maszkowem a Iwanowicami. Interweniujące służby: policja z komisariatu w Skale oraz jednostki OSP z Poskwitowa, Iwanowic, Maszkowa i Sieciechowice. To zdarzenie również skomplikowało płynność ruchu drogowego.