Zima i samochód – pamiętaj o wyłączeniu tej funkcji dla bezpieczeństwa Twojego pojazdu

Zima i samochód – pamiętaj o wyłączeniu tej funkcji dla bezpieczeństwa Twojego pojazdu

Nowoczesne technologie znacząco odciążają kierowców w codziennych obowiązkach związanych z prowadzeniem samochodu. Czasem jednak pewne funkcje, popularnie występujące w nowych modelach aut, mogą stać się problematyczne w okresie zimy. Jest jedna funkcja, która szczególnie w tym czasie może generować trudności.

Wycieraczki z czujnikiem deszczu to jedno z wielu ułatwień, obecnych w nowoczesnych pojazdach. Auta wyposażone są w różnorodne systemy wspomagające, takie jak tempomat, czujniki zmierzchu czy parkowania. Wycieraczki z czujnikiem deszczu natomiast zdobyły dużą popularność, ponieważ nie wymagają od kierowcy ręcznego uruchomienia i regulacji prędkości ich pracy – wszystko odbywa się automatycznie, dostosowane do aktualnych warunków atmosferycznych. Jednakże, mimo swoich zalet, czasem potrafią być nadmiernie reaktywne, co może przysporzyć problemów zwłaszcza podczas mroźnych poranków.

Zima to pora roku, kiedy warto pomyśleć o tymczasowym wyłączeniu czujnika deszczu. Kiedy przednia szyba samochodu jest pokryta lodem lub śniegiem, czujnik może odczytywać to jako nawis wodny, który powinien zostać usunięty. W efekcie, działanie wycieraczek na oblodzonej szybie może prowadzić do uszkodzenia ich piór czy nawet samej szyby. Dlatego warto zawsze pamiętać o wyłączeniu tej funkcji podczas mroźnych dni, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.