Wypadek na Gdańskiej Obwodnicy Trójmiasta – ciężarówka wjechała w skupisko pojazdów

Wypadek na Gdańskiej Obwodnicy Trójmiasta – ciężarówka wjechała w skupisko pojazdów

Na gdańskim odcinku Obwodnicy Trójmiasta, w miejscowości Karczemki, kierowcy muszą się przygotować na poważne utrudnienia w ruchu. Wynikają one z poważnego zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie w kierunku Łodzi. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), w wyniku kolizji uszkodzeniu uległo aż osiem pojazdów.

Z informacji przekazanych przez dyżurną GDDKiA w Gdańsku, Magdalenę Litwinowicz, wynika, że niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w poniedziałkowy wieczór, po godzinie 17. Na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze, kierowca ciężarówki wtargnął w obszar wcześniejszej kolizji. W tym miejscu na pasie awaryjnym stało pięć samochodów, które nie blokowały ruchu.

Siła uderzenia była na tyle duża, że pojazd ciężarowy obrócił się i teraz zastawia lewy pas ruchu. Ta kolizja wywołała lawinę dalszych zdarzeń – zderzyły się kolejne dwa samochody, które teraz blokują prawy pas w odległości około 50 metrów od miejsca pierwotnej kolizji. Służby ratunkowe już kierują się na miejsce zdarzenia.

Mimo skali zdarzenia, nikt nie doznał obrażeń. W sumie w karambolu brało udział siedem samochodów osobowych i jeden ciężarowy. Niestety, utrudnienia w ruchu mogą trwać aż do godziny 19:30.