Wygodne formy transportu w Las Vegas

Wygodne formy transportu w Las Vegas

Niezależnie od tego, czy mieszkamy w Las Vegas od urodzenia, czy jest to nasza pierwsza wizyta w tym mieście, powinniśmy wziąć pod uwagę dostępne środki transportu. A to dlatego, że przy tak dużej liczbie turystów ruch uliczny bardzo często zamienia się w totalny bałagan. O miejsce parkingowe też może być trudno.

A może lepiej poruszać się po mieście na piechotę? Prawda jest taka, że wszystko zależy od tego, ile czasu zajmie nam dojście do celu. Las Vegas Strip ma około 7 km długości i biegnie od Mandalay Bay do Stratosphere. Przy średnim tempie spaceru przejście przez Strip zajęłoby nam prawie 90 minut.

LV Strip jest bardzo rozrywkowym, a tym samym zatłoczonym miejscem. Po okolicy porusza się średnio 37 000 samochodów. A chodniki zaliczają do 41 000 osób na godzinę w godzinach szczytu.

Kiedy wybrać się na spacer po Las Vegas Strip?

Jeśli po raz pierwszy odwiedzamy Strip, spacery to świetny sposób, aby zobaczyć wszystkie atrakcje z bliska. Zamiast pędzić taksówką lub kolejką jednoszynową, możemy zatrzymać się i spędzić czas w różnych kasynach, restauracjach i sklepach.

Z kolei, jeśli planujemy spacer, musimy być na to przygotowani. Najlepiej pozbyć się wysokich obcasów i wskoczyć w wygodne tenisówki. Warto też zabrać ze sobą dużo wody, ponieważ w Las Vegas robi się bardzo gorąco, a piekące słońce latem jest tutaj normą. Dobrze jest sprawdzić pogodę z wyprzedzeniem, a także unikać zbyt długich spacerów, jeśli jest zbyt upalnie.

Pamiętajmy również o zabraniu ze sobą mapy Las Vegas Strip i zaplanujmy po drodze różne przystanki, chociażby po to, żeby zjeść fantastyczny posiłek albo skusić się na orzeźwiającego drinka. I zachowajmy ostrożność, przechodząc przez skrzyżowania. Ruch uliczny w Vegas jest ogromny, dlatego zawsze używajmy przejść dla pieszych i kładek dla pieszych.

Inne formy transportu w Las Vegas

Czasami dalekie spacery mogą być dość uciążliwe, zwłaszcza jeśli mamy ograniczoną mobilność. I jeżeli mamy zamiar odwiedzić wiele atrakcji w ciągu jednego dnia lub dużo podróżować samochodem, szybko się zmęczymy i zniechęcimy. Ponadto, jeśli nasz czas w Las Vegas jest ograniczony, a chcemy zobaczyć jak najwięcej, istnieją szybsze sposoby poruszania się po Stripie.

Las Vegas Monorail i tramwaje

Ażeby szybko dostać się na Strip, rozważmy kolejkę jednoszynową. Las Vegas Monorail zabiera pasażerów z SLS Las Vegas do MGM Grand. A po drodze jest siedem innych przystanków. Możemy zakupić nawet całodniowy karnet za 12 USD.

Należy również wziąć pod uwagę kilka tramwajów:

  • Mirage-Treasure Island Tram kursuje co 15 minut.
  • Bellagio-CityCenter-Monte Carlo Tram kursuje co 7 minut.
  • Mandalay Bay-Excalibur Tram kursuje co 3-7 minut.

Każda przejażdżka jest dość szybka i trwa nie dłużej niż siedem minut.

Limuzyny i taksówki

Inną opcją jest wypożyczenie limuzyny, którą możemy poruszać się po Stripie z prawdziwą klasą, a do tego popijać szampana, oglądając przepięknie mieniące się neony. Możemy nawet odpalić kasyna online i skorzystać z darmowych spinów na hazardowy.pl. Jest to świetna opcja, jeżeli właśnie zmierzamy do kasyna i chcemy się dobrze rozgrzać przed wizytą.

Albo można zdecydować się na taksówkę. Jednak ze względu na przepisy dotyczące bezpieczeństwa nie można zatrzymać taksówki bezpośrednio na Las Vegas Strip. Zamiast tego, można znaleźć postoje taksówek przy centrach handlowych, hotelach i wielu innych atrakcjach.

A jeśli z jakiegoś powodu nie możemy trafić na taki postój, zawsze możemy zadzwonić po taryfę lub ubera.