Trzy zdarzenia drogowe na terenie powiatu włocławskiego na autostradzie A1 skutkują zaangażowaniem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Trzy zdarzenia drogowe na terenie powiatu włocławskiego na autostradzie A1 skutkują zaangażowaniem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

W poniedziałkowy poranek 29 stycznia 2024 roku, autostrada A1 w powiecie włocławskim stała się miejscem trzech tragicznych incydentów drogowych. Na tym odcinku doszło do poważnych zdarzeń, które wymagały natychmiastowej interwencji służb ratunkowych.

Pierwsze z tych zdarzeń miało miejsce na obszarze miejscowości Brzezie, gdzie samochód dostawczy nieszczęśliwie uderzył w barierki absorbujące energię. W wyniku tego wypadku, który miał miejsce na 188 kilometrze autostrady A1, dwie osoby odniosły obrażenia i zostały przetransportowane do szpitala. Informacje te przekazał oficer prasowy Straży Pożarnej we Włocławku, Mariusz Bladoszewski.

Natychmiast po zdarzeniu, na miejscu wypadku interweniowały trzy jednostki straży pożarnej – JRG nr 1 Włocławek oraz OSP Machnacz i OSP Brześć Kujawski.

Chwilę później, dokładnie kwadrans przed ósmą rano, doszło do kolejnego wypadku na autostradzie A1. Tym razem miejsce zdarzenia to Pikutkowo, na 196 kilometrze trasy. W tym wypadku samochód osobowy uderzył w barierki energochłonne, co skutkowało obrażeniami jednego z pasażerów. Poszkodowany został przetransportowany na miejsce przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Interwencję na miejscu przeprowadziły trzy zastępy Straży Pożarnej JRG nr 1 Włocławek oraz OSP Kruszyn i OSP Brześć Kujawski.

Oficerowie policji nadal pracują nad ustaleniem dokładnej przyczyny tych tragicznych zdarzeń, które miały miejsce w gminie Brześć Kujawski. Na podstawie dotychczasowych ustaleń wstępnych można jednak przypuszczać, że przyczyną obu wypadków była prawdopodobnie nieodpowiednia prędkość pojazdów.