Poranne niebezpieczeństwa na drogach regionu: Seria wypadków i kolizji

Poranne niebezpieczeństwa na drogach regionu: Seria wypadków i kolizji

Początek dnia okazał się wyjątkowo trudny dla kierowców poruszających się po drogach naszego regionu. Z uwagi na śliskie warunki nawierzchni, wiążące się z tym zamieszanie oraz zdarzenia drogowe – zarówno wypadki, jak i kolizje, utrudniają swobodne poruszanie się po lokalnych trasach.

Na drogach naszego województwa ten poniedziałek zdecydowanie nie należy do spokojnych. Na odcinku pomiędzy węzłami drogowymi Kędzierzyn-Koźle i Krapkowice doszło do zderzenia pięciu samochodów, co skutkowało zablokowaniem prawego oraz środkowego pasa ruchu w kierunku Wrocławia.

Sytuacja nie była lepsza na odcinku Praszka – Rudniki, gdzie w miejscowości Strojec doszło do kolizji czterech pojazdów. Choć początkowo droga była całkowicie zablokowana, później wprowadzono tam ruch wahadłowy. Utrudnienia na tym odcinku ustały dopiero około godziny 9.30.

Incydent z udziałem ciężarówki miał miejsce w Trzebiszynie, gdzie pojazd ten zjechał do rowu, a jego naczepa zablokowała drogę. W Szydłowcu Śląskim, w gminie Niemodlin, doszło natomiast do dachowania samochodu osobowego. Kierowca na autostradzie A4, niedaleko Olszowej, uderzył w bariery energochłonne. Wszystkie te zdarzenia przyczyniły się do powstania korków, co wymaga od kierowców dodatkowej cierpliwości.