Dwie kolizje pod Poznaniem na trasach ekspresowych S5 i S11 powodują utrudnienia w ruchu

Dwie kolizje pod Poznaniem na trasach ekspresowych S5 i S11 powodują utrudnienia w ruchu

Rano, na ekspresówkach pod Poznaniem, miały miejsce dwie kolizje drogowe. Zaistniałe zdarzenia spowodowały znaczne utrudnienia dla kierowców. Chodzi o odcinki dróg S5 oraz S11. Jak poinformował nas służbujący operator od strażaków z Wielkopolski, szczegółowe informacje na temat tych incydentów będą dostępne nieco później, ponieważ ekipy ratunkowe dopiero dotarły na miejsca wypadków.

Pierwsza kolizja miała miejsce na odcinku trasy S11, w pobliżu ulicy Polnej w miejscowości Dąbrówka. Ze zgromadzonych do tej pory informacji wynika, że doszło tam do zderzenia osobowego samochodu z pojazdem ciężarowym – przekazał nam rozmówca.

Drugie zdarzenie drogowe zanotowano na drodze ekspresowej S5, będącej przedłużeniem S11 w stronę Wrocławia. Do incydentu doszło między węzłami Mosina a Stęszew, na jezdni prowadzącej do Poznania. Zdaniem jednego z informatorów, jeden z samochodów miał tam przewrócić się na dach.

Konsekwencją obu wypadków są duże utrudnienia w ruchu na obydwu trasach ekspresowych – S5 i S11. Oprócz korków, jeden z uczestników zdarzenia drogowego przy ulicy Polnej w Dąbrówce, doznał obrażeń. Na szczęście, drugi incydent nie spowodował żadnych ofiar.