Autobus z 26 pasażerami na pokładzie stracił kontrolę i uderzył w drzewo, raniąc jednego z pasażerów

Autobus z 26 pasażerami na pokładzie stracił kontrolę i uderzył w drzewo, raniąc jednego z pasażerów

W nocy z ostatniego dnia w Wisznicach miało miejsce dramatyczne zdarzenie drogowe z udziałem autobusu przewożącego obywateli Ukrainy. Kierujący pojazdem 63-letni mężczyzna niespodziewanie stracił kontrolę nad kierownicą podczas pokonywania zakrętu. Autobus zjechał na pobocze i uderzył w bariery bezpieczeństwa, po czym przewrócił się na bok i uderzył w drzewo. Na pokładzie znajdowało się 26 osób. W wyniku tego nieszczęśliwego zdarzenia 80-letnia pasażerka odniosła obrażenia ciała.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb około godziny 23.30, informując o incydencie na drodze W-812 w miejscowości Wisznice. Zgodnie z wstępnymi ustaleniami, 63-letni kierowca autobusu jadący z Białej Podlaskiej stracił panowanie nad pojazdem na zakręcie, wpadając w poślizg, po czym zjechał na prawe pobocze i uderzył w bariery energochłonne. Następnie autobus przewrócił się na bok i uderzył w drzewo przy drodze. Według śledczych, przyczyną wypadku mogło być nieodpowiednie dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze przez 63-latka. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło, że kierowca był trzeźwy.

Bezpośrednio po zgłoszeniu zdarzenia, na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe, które udzielały pierwszej pomocy wszystkim uczestnikom wypadku. W sumie trzy osoby trafiły do szpitala, w tym jedna, 80-letnia pasażerka doznała obrażeń ciała. Pozostałe ofiary wypadku zostały przewiezione do tymczasowego miejsca zakwaterowania przygotowanego przez gminę Wisznice, gdzie oczekiwały na zastępczy środek transportu.