Tragiczne wydarzenie na drodze: samochód potrącił leżącego pieszego

Tragiczne wydarzenie na drodze: samochód potrącił leżącego pieszego

Na drogach powiatu kaliskiego doszło do poruszającego wypadku, w wyniku którego pieszy został ciężko ranny. Ze wstępnych informacji wynika, że 39-letni mężczyzna z niejasnych przyczyn leżał na jezdni, kiedy potrącił go najeżdżający samochód osobowy. Sytuacja wymagała natychmiastowej interwencji służb ratowniczych i użycia specjalistycznego sprzętu do wydobycia poszkodowanego spod pojazdu.

Wydarzenie miało miejsce 12 listopada, w niedzielę, około godziny 17:30. Miejscem zdarzenia była jedna z dróg powiatowych w miejscowości Jamnice, gmina Brzeziny. To tam doszło do dramatycznego potrącenia pieszego przez samochód.

Na skutek zdarzenia, kierowca pojazdu, 33-letni mężczyzna, natychmiast powiadomił odpowiednie służby. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy musieli zastosować pneumatyczne narzędzia ratunkowe w celu wydobycia poszkodowanego spod pojazdu.

Po udanej akcji wydobycia, ciężko ranny mężczyzna został natychmiast przekazany zespołowi ratownictwa medycznego, który rozpoczął reanimację. Następnie poszkodowany został przetransportowany do szpitala z poważnymi obrażeniami całego ciała.

Kierujący pojazdem był trzeźwy w chwili zdarzenia, jednak na potrzeby śledztwa pobrano od niego krew do badań. Niestety, 13 listopada, w poniedziałek, 39-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego zmarł w wyniku odniesionych ran. Policja w Kaliszu poinformowała o wszczęciu śledztwa w tej sprawie pod nadzorem prokuratora.