Szynobus uderzył w samochód osobowy na niezabezpieczonym przejeździe kolejowym: Kierująca Opel Corsa nie zauważyła nadjeżdżającego pociągu

Szynobus uderzył w samochód osobowy na niezabezpieczonym przejeździe kolejowym: Kierująca Opel Corsa nie zauważyła nadjeżdżającego pociągu

Na niechronionym krzyżowaniu kolejowym w Babrosty, doszło do dramatycznego incydentu, któremu cudem towarzyszył brak ofiar śmiertelnych. Kobieta kierująca samochodem marki Opel Corsa nie zachowała odpowiedniego poziomu ostrożności i niespodziewanie wjechała na tory kolejowe tuż przed nadjeżdżającym szynobusem. Po kolizji, kierująca została przewieziona do szpitala. Obecnie funkcjonariusze policji prowadzą dochodzenie w celu ustalenia przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Do tej przerażającej sytuacji doszło w czwartek, 7 marca br., około godziny 16.00 na niechronionym przejeździe kolejowym w miejscowości Babrosty, która leży w gminie Pisz.

Z początkowych ustaleń funkcjonariuszy policji wynika, że kierująca Opel Corsa prawdopodobnie nie wykazała się wystarczającą ostrożnością i nagle wjechała na tory tuż przed nadjeżdżającym szynobusem. Pociąg uderzył w samochód osobowy. Szynobusem jadącym na trasie Olsztyn – Ełk podróżowało około 50 osób. Na szczęście, żadna z nich nie doznała obrażeń. Jedyna osoba poszkodowana to 59-letnia mieszkanka Pisza, która prowadziła opel corsa. Kobieta była jedyną pasażerką swojego pojazdu. Po kolizji została natychmiast przewieziona do szpitala.

Policjanci starają się wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego zdarzenia, a także apelują do kierowców o zachowanie ostrożności oraz przestrzeganie znaków drogowych umieszczonych w pobliżu przejazdów kolejowych, zwłaszcza tych niezabezpieczonych. Podkreślają, jak istotne jest dbanie o własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych pasażerów z nami podróżujących.