Skorzystaj ze szkolenia motocyklowego – popraw swoje umiejętności!

Skorzystaj ze szkolenia motocyklowego – popraw swoje umiejętności!

U kogo sprawdzą się szkolenia motocyklowe? Kto powinien z nich skorzystać? Co jest wartością w takich szkoleniach? Poniżej znajdziesz wyczerpujące odpowiedzi na ten temat! Jeżeli tylko chcesz poprawić swoje umiejętności w zakresie poruszania się jednośladem – ten poradnik jest dla Ciebie!

1. Dla kogo sprawdzi się taka forma szkolenia motocyklowego?

2. Zajęcia teoretyczne oraz praktyczne to podstawa!

Dla kogo sprawdzi się taka forma szkolenia motocyklowego?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że omawiane szkolenie jest przeznaczone dla tych osób, które już mają ważne prawo jazdy w kategorii A. Jeżeli zatem dopiero przymierzasz się do nauki jazdy na motocyklu – skorzystaj z innej formy zajęć doszkalających. Przedmiotem tego kursu jest bowiem odświeżenie przydatnych umiejętności dla tych osób, które już mają za sobą etap formalnego uzyskiwania prawa jazdy z kategorii A. Płeć, wiek oraz staż za kierownicą nie ma tutaj żadnego znaczenia w kwestii dostania się na taki kurs. To co istotne to zaangażowanie oraz potrzeba poprawy swoich kompetencji w zakresie jazdy motocyklem. Będziesz mieć okazję podnoszenia swoich umiejętności w zakresie zmiany pozycji podczas jazdy, poprawy przyczepności oraz udoskonalenia swojego stylu jazdy w ramach zmieniającego się tempa. Poprawa swoich kompetencji w tej kwestii będzie miała zatem bezpośrednie przełożenie na większe bezpieczeństwo na drodze.

Zajęcia teoretyczne oraz praktyczne to podstawa!

Takie szkolenia motocyklowe pierwszego stopnia zaczynają się od wprowadzenia teoretycznego, na którym będziesz mieć okazję opanowania podstaw, a ich czas trwania to maksymalnie 60 minut. Po tym etapie będziesz mieć możliwość przeniesienia wiedzy na praktykę w ramach treningu odbywającego się na torze szkoleniowym. Będziesz mieć wówczas okazję przećwiczyć jak pokonywać zakręty, poprawisz precyzję prowadzenia motocykla, dowiesz się jak blokować tyle koło, skoordynować oba hamulce i wiele, wiele innych. Zwieńczeniem szkolenia jest wydanie stosownych certyfikatów, co pozwoli Ci na symboliczne udokumentowanie nowych opanowanych umiejętności.

Warto także dodać, że takie szkolenia odbywają się w ramach swojego sprzętu. Wszystkie osoby, które biorą w nim udział muszą mieć aktualny przegląd oraz ubezpieczenie. Wielkość ma tutaj marginalne znaczenie – wymogiem jest bowiem to, aby był to motocykl. Uczestnictwo w takich zajęciach z pewnością pomoże Ci zapewnić sobie większe bezpieczeństwo na drodze oraz poprawę dotychczasowych umiejętności. Sprawdź dostępne terminy i zapisz się na kurs!