Parlamentarne komitety zmierzają ku zabezpieczeniu funduszy na krakowskie metro

Parlamentarne komitety zmierzają ku zabezpieczeniu funduszy na krakowskie metro

W najbliższym czasie rozpoczną działalność parlamentarne komitety ds. Krakowa i Małopolski. Do formujących się grup zgłaszają się kolejne osoby, które są w trakcie dołączania do składu. Głównym celem zespołów jest przyciągnięcie centralnych środków finansowych dla regionalnych inwestycji – jak zapowiadają ich przedstawiciele.

– Jestem przekonany, że nasza współpraca przyniesie korzyści naszemu miastu – mówił lider małopolskiej Platformy Obywatelskiej, poseł Aleksander Miszalski.

Wśród priorytetowych zagadnień infrastrukturalnych, którymi chce się zająć komitet ds. Krakowa, jest pozyskanie centralnych funduszy na realizację projektu budowy metra.

Do oficjalnie zarejestrowanego zespołu dołączyli parlamentarzyści KO, Trzeciej Drogi i Lewicy: Daria Gosek-Popiołek, Jagna Marczułajtis-Walczak, Katarzyna Matusik-Lipiec, Dorota Marek, Aleksander Miszalski, Bartłomiej Sienkiewicz, Rafał Komarewicz i Ireneusz Raś. Więcej parlamentarzystów wyraża chęć dołączenia do zespołu.

Rafał Komarewicz (Trzecia Droga) podczas kampanii wyborczej wielokrotnie podkreślał konieczność stworzenia parlamentarnego komitetu ds. województwa. Przywoływał fakt, że taka grupa już kiedyś istniała.

Nowo powołany zespół składa się ze wszystkich małopolskich posłów KO, Trzeciej Drogi i Lewicy. Do dołączenia do komitetu zadeklarowali się również senatorowie KO Bogdan Klich i Jerzy Fedorowicz.

– Naszym priorytetem jest zdobycie funduszy centralnych na regionalne inwestycje, takie jak budowa drogi Sądeczanki czy inwestycje kolejowe – wyjaśnił poseł Marek Sowa (KO).