Nieodpowiedzialny kierowca niemal dwukrotnie utracił prawo jazdy w ciągu 2 godzin

Nieodpowiedzialny kierowca niemal dwukrotnie utracił prawo jazdy w ciągu 2 godzin

Bezmyślne prowadzenie pojazdu może przynieść kierowcom poważne konsekwencje, takie jak wysokie kary pieniężne, odebranie prawa jazdy czy nawet konfiskatę dowodu rejestracyjnego. Dramatycznie doświadczył tego 27-letni mężczyzna, prowadzący niesprawny samochód marki Opel, który w przeciągu zaledwie dwóch godzin dwa razy wpadł w ręce policji.

Zdarzenie miało miejsce we wtorkowy wieczór, 6 lutego, po godzinie 18:00 w miejscowości Siepietnica, na trasie drogi krajowej numer 28. Policjanci z grupy „SPEED” z Jasła przeprowadzali tam kontrolę prędkości kierowców, kiedy obok ich policyjnego pojazdu przejechał wspomniany Opel. Po zauważeniu patrolu, kierujący tym autem celowo przyspieszył, łamiąc ograniczenie prędkości.

Na szczęście dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego, policjanci szybko zareagowali i po pierwszym pościgu zatrzymali mężczyznę. Odnotowali przy tym prędkość jego pojazdu na poziomie 90 km/h, podczas gdy w tym miejscu dozwolone było jedynie 50 km/h. W konsekwencji kierowca został ukarany grzywną w wysokości 1600 zł oraz dostał 9 punktów karnych. Dodatkowo, ze względu na zły stan techniczny pojazdu, policjanci skonfiskowali jego dowód rejestracyjny. Jak się okazało, dla 27-latka to nie był pierwszy raz, kiedy przekroczył dozwoloną prędkość.

Nie minęły jednak dwie godziny, a ten sam niesprawny Opel ponownie został zauważony na drodze w Święcanach. Tym razem prędkość pojazdu przekroczyła dozwoloną o 52 km/h w obszarze zabudowanym. Za kierownicą znowu siedział ten sam mężczyzna. Za tę powtórkę z rozrywki kierowca otrzymał mandat w wysokości 3000 zł i dodatkowych 13 punktów karnych.

Policjanci zdecydowali się zatrzymać prawo jazdy mężczyzny na trzy miesiące. Teraz czeka go kolejny egzamin na prawo jazdy, bowiem zgromadził na swoim koncie zbyt dużą liczbę punktów karnych.