Najpopularniejsze samochody elektryczne w Polsce

Najpopularniejsze samochody elektryczne w Polsce
fot. unsplash.com

Popularność samochodów elektrycznych rośnie z roku na rok. Prócz oczywistej dla wszystkich Tesli, również inne popularne marki prezentują swoje elektryczne odpowiedniki. Jakie są obecnie najczęściej wybierane w naszym kraju?

Nissan Leaf 

Chwalony za nowoczesny design oraz ogromny bagażnik. Ufając danym producenta, ma pojemność 435 l, co na elektryki jest ogromnym osiągnięciem. Na uwagę zasługuje również deklarowany zasięg. W wersji podstawowej to 270 km a rozszerzonej, aż 385 km. Czyli jeżdżąc dziennie średnio 50 km, masz 1 ładowanie w tygodniu. I to się opłaca!

BMW i3

To małe i zwrotne autko od BMW zaskakuje swoimi zasięgami. Na jednym ładowaniu przejedzie nawet 359 km. Obok tego samochodu nie da się przejść obojętnie. Odważny i nietuzinkowy design przyciąga oko. Producent pracuje nad e – samochodami już od 2013 roku. Przez lata wprowadził wiele ulepszeń i poprawek, które dają nadzieję na długie, bezawaryjne używanie. 

Renault Zoe

Francuska odpowiedź na samochód elektryczny ma postać przyjemnego hatchbacka. Zastanawiając się nad zakupem tego samochodu z drugiej ręki warto dowiedzieć się, czy kupując po promocyjnej cenie, otrzymujemy akumulatory z samochodu na własność, czy też będziemy musieli za nie dodatkowo dopłacić. 

Škoda Citigo-e IV

Mały, bardzo zwinny samochód który doskonale sprawdzi się w mieście. W porównaniu z innymi samochodami elektrycznymi kosztuje śmiesznie mało. Dlatego też konsumenci wręcz zasypali firmę zamówieniami i ta musiała wstrzymać przyjmowanie następnych. Niska cena jednak dodała temu samochodowi ogromnie dużo popularności. Raczej nie kupisz ich na rynku wtórnym. 

Tesla Model S

Producent chwali się przede wszystkim zasięgami, sięgającymi nawet do 600 km. Promuje się również na szybkim ładowaniu w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach i to bezpłatnie. Niestety, w Polsce nie jest ich za wiele. Minusem jest tu ogromna cena zupełnie nieproporcjonalna do jakości wykonania. Głosy, że Tesla jest lekko przereklamowana, są coraz głośniejsze.