Kolizja drogowa w Starej Słupi: dwa samochody zderzyły się, jeden przewrócił się na dach

Kolizja drogowa w Starej Słupi: dwa samochody zderzyły się, jeden przewrócił się na dach

W sobotni poranek doszło do poważnej kolizji na trasie w małej miejscowości Stara Słupia. Dwa samochody wpadły w kolizję, a następnie jedno z nich przewróciło się na dach. Jako reakcję na te niebezpieczne okoliczności, odpowiednie służby nawołują do zachowania ostrożności na drodze.

Z powodu intensywnych opadów śniegu warunki na drogach w regionie świętokrzyskim są wyjątkowo trudne. Właśnie to doprowadziło do niebezpiecznego incydentu, który miał miejsce na drodze w Starej Słupi.

Jak relacjonowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej działającej w Starej Słupi: „Zostało do nas zgłoszenie o 7:40 rano 2 grudnia od Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Incydent miał miejsce na drodze w Starej Słupi, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden z nich znalazł się na dachu. Nasza interwencja polegała na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu źródeł zasilania w pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz neutralizacji substancji ropopochodnych.”

Małgorzata Perkowska – Kiepas, młodszy aspirant i rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wyjaśniła: „Z naszych początkowych ustaleń wynika, że kierowca volkswagena golfa stracił panowanie nad swoim pojazdem na łuku drogi podczas jazdy w kierunku Nowej Słupi. Jego samochód zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się tam z suzuki, a następnie przewrócił się i wpadł do rowu. Pasażerka suzuki została przewieziona do szpitala. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.”