Jazda Elektrycznym Volkswagenem ID.7 na Trasie Warszawa-Gdańsk – Mit Czy Rzeczywistość?

Jazda Elektrycznym Volkswagenem ID.7 na Trasie Warszawa-Gdańsk – Mit Czy Rzeczywistość?

Podróżowanie długodystansowe elektrycznym samochodem jest często obłudnie przedstawiane jako żmudne i kosztowne przedsięwzięcie, które wymaga zabrania ze sobą planszówek czy krzyżówek na czas wielogodzinnego ładowania. Wielu ludzi nadal wierzy, że przemieszczanie się elektrykiem wymaga dwóch dni do przejechania odległości, którą pojazd spalinowy pokonuje w ciągu kilku godzin. Jednak podczas naszej podróży z Warszawy do Gdańska nowym modelem Volkswagena ID.7, odkryliśmy, że rzeczywistość może być całkiem inna.

Volkswagen ID.7 to elegancki sedan o aerodynamicznej sylwetce. Jego duży rozstaw osi przekłada się na komfort jazdy porównywalny do klasy limuzyn. Model ten kusi również najnowszymi systemami wsparcia kierowcy oraz imponującymi osiągami silnika o mocy 286 KM. Jaka jest jednak jego autonomia?

Oficjalne dane dotyczące zasięgu dla wersji Pro, według normy WLTP, wskazują na imponującą liczbę 621 km w cyklu mieszanym. Nie ma jednak co liczyć na to, że jazda na autostradzie nie wpłynie na ten wynik – zaraz po wyznaczeniu trasy w systemie nawigacyjnym, prognoza zostaje automatycznie skorygowana. Widzimy więc, że realistyczny zasięg to około 450 km. Czas zatem ruszyć w drogę.