Jakie są najdroższe auta kupowane przez Polaków w ubiegłym roku? Możesz się zdziwić!

Jakie są najdroższe auta kupowane przez Polaków w ubiegłym roku? Możesz się zdziwić!
fot. unsplash.com

Jeden z najpopularniejszych serwisów zajmujących się ogłoszeniami sprzedaży samochodów wydał właśnie ciekawy raport. Pokazuje on, jakie drogie auta kupowali Polacy w 2021 roku. I wbrew pozorom, nie są to dziesięcioletnie BMW.

Zmiana trendu w motoryzacji

Ostatnie dwa lata dosyć mocno zmieniły zachowania konsumenckie. Z jednej strony brakuje samochodów nowych, stąd ich wyższa cena oraz konieczność czekania nawet kilkunastu miesięcy. Z drugiej, praca w home office powoduje, że wiele z nas świadomie rezygnuje z własnego samochodu, bo go nie potrzebuje na co dzień. Inna kwestia jest związana z ostatnimi zmianami w składkach zdrowotnych odprowadzanych od samochodu służbowego. Firmy po prostu nie chcą dodatkowych kosztów.

Z drugiej strony pędząca inflacja powoduje, że zastanawiamy się nad inwestycjami, które zwrócą się po kilku latach. Gdy jedni kupują mieszkania, napędzając rynek deweloperski, inni dzieła sztuki a jeszcze inni — właśnie drogie samochody. Dość powiedzieć, że najdroższym autem wystawionym do sprzedaży na wspomnianym serwisie był egzemplarz wyceniony na 4,5 miliona złotych. Jakie były inne?

Co kupowali Polacy?

Jednym z najdroższych było Lamborghini Aventador z 2020 roku, wycenione na 4 mln 42 tys. złotych. Inne to Mercedes-Benz Klasy G z 2018 roku za 3 mln 655 tys. złotych. Prócz tego Rolls-Royce Culinam z 2021 roku, za 3,5 mln złotych. W tym zestawieniu mieści się jeszcze Mercedes SLR z 2009 roku za 3 mln 490 tys. złotych i Aston Martin Vanquish z 2018 roku za niespełna 3,5 miliona złotych.