Filtr paliwa – co ile wymieniać? Gdzie kupić? Zapchany filtr paliwa

Filtr paliwa – co ile wymieniać? Gdzie kupić? Zapchany filtr paliwa

Filtry paliwa w samochodach odpowiadają za oczyszczanie paliwa, np. z cząstek stałych, aby zachowywało wysoką jakość. Jednakże wiele osób zapomina o wymianie tego elementu w swoich autach. To duży błąd, ponieważ od czystości i jakości paliwa zależy trwałość układu wtryskowego, układu zasilania oraz samego silnika. Jakie są objawy zapchanego filtra paliwa i co ile należy go wymieniać? Dowiesz się tego w dalszej części naszego artykułu.

zapchany filtr paliwa objawy

Objawy zapchanego filtra paliwa

Zapchany filtr paliwa może mieć kilka objawów. Można zaobserwować problem z uruchomieniem silnika lub zaburzoną jego pracę — silnik nie pracuje płynnie. Samochód zużywa więcej paliwa i słabo reaguje na wciśnięcie pedału gazu. Jest też nieprzyjemny zapach oleju i dym wydobywający się z rury wydechowej. Lekko zapchany filtr paliwowy zazwyczaj nie daje większych objawów, dopiero wraz z narastającym zanieczyszczeniem pojawiają się niepokojące sygnały. Zbagatelizowanie tego problemu może skończyć się m.in. kosztownymi naprawami wtryskiwaczy, czy pompy wysokiego ciśnienia. Kupując nowy filtr najlepiej wybrać produkt oryginalny lub wysokiej jakości zamiennik. Zaskakująco tani zamiennik zawiera zazwyczaj niewielką ilość materiału filtrującego, przez co nie spełni swojej funkcji skutecznie.

filtr paliwa co ile wymiana

Co ile wymieniać filtr paliwa i gdzie go kupić

W przypadku silników benzynowych wymiana filtra paliwa konieczna jest zwykle po każdym przejechaniu 40-50 tys. km. Filtr do oleju napędowego należy wymieniać częściej, bo średnio co 15-20 tys. km, natomiast warto zaznaczyć, że niektórzy producenci zalecają jego zmianę przed każdym sezonem zimowym, niezależnie od poziomu przebiegu. Filtr dobiera się na podstawie odpowiedniego rodzaju silnika oraz warunków jego pracy. Istotny w tej kwestii jest także układ wtryskowy.

Jak widać, filtr paliwa pełni bardzo ważną funkcję w samochodzie, ponieważ dba o prawidłową pracę silnika. Przy zakupie warto więc brać pod uwagę produkty znanych i doświadczonych marek. Właśnie takie znajdziesz w ofercie sklepu Inter Cars. W sklepie znajdziesz starannie dobrany asortyment części samochodowe tylko wysokiej jakości. Kupując filtry paliwa w sklepie Inter Cars, możesz mieć pewność, że produkt jest bezpieczny i będzie spełniał swoją funkcję, ponieważ wszystkie rodzaje filtrów paliwa mają wymagane prawem certyfikaty.

Wiele osób szuka miejsca, gdzie może kupić części samochodowe, ale nie zawsze jest to proste. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak sklep motoryzacyjny Inter Cars, można w prosty sposób znaleźć sprawdzone produkty, które oferują najwyższą jakość. Najwięksi producenci i ich wysokiej jakości filtry paliwa, szczegółowy opis, wiele kryteriów podczas przeglądania produktów – to wszystko znajdziesz w sklepie Inter Cars.