Benzyna 95 i diesel na stacjach paliw: Zaskakujące zmiany w cenach od 17 czerwca

Benzyna 95 i diesel na stacjach paliw: Zaskakujące zmiany w cenach od 17 czerwca

Różnica w cenie benzyny 95 i diesla wynosi obecnie jedynie 2 grosze. Jednak, zgodnie z prognozami rynkowymi, od 17 czerwca kierowcy mogą spodziewać się istotnych zmian przy dystrybutorze paliwa. Koszt tankowania może okazać się zaskakujący – oto szczegółowe wyliczenia przygotowane przez specjalistów.

Od 17 czerwca 2024 roku, kierowcy mogą spodziewać się dynamicznych zmian w cenach benzyny 95, diesla i LPG. Po kilku tygodniach korzystnych cen, mogą one teraz zaskoczyć użytkowników pojazdów. Co przyniesie najnowszy raport rynkowy dotyczący cen na stacjach benzynowych?

Wzrost wartości surowców na giełdach naftowych oraz słabość złotego wobec dolara amerykańskiego mogą wkrótce spowolnić tempo obniżek cen na stacjach paliw w Polsce. Oto jak te zmiany mogą wpłynąć na koszt tankowania.

Kierowcy korzystający z gazu LPG mieli wiele powodów do zadowolenia, gdyż jego cena systematycznie spadała od końca lutego. Do chwili obecnej, koszt LPG obniżył się o 9 proc., osiągając poziom 2,69 zł/l. Ostatnio tak niskie ceny za autogaz były notowane w sierpniu 2021 roku.

W ostatnim czasie największy spadek cen zaobserwowano w przypadku benzyny 95 – aż o 6 groszy, co przekłada się na średnią cenę 6,43 zł/l. Diesel staniał o 4 grosze do 6,45 zł/l. Tym samym, różnica między tymi dwoma paliwami wynosi jedynie 2 grosze. Z kolei, zakup gazu LPG, który potaniał o 3 grosze, to koszt w wysokości 2,69 zł/l.

Oczekuje się, że od 17 czerwca 2024 roku cena benzyny 95 będzie oscylować między 6,35-6,47 zł/l. Kierowcy samochodów z silnikiem Diesla będą tankować paliwo w cenie od 6,39 do 6,51 zł/l. Natomiast cena gazu LPG ma wynosić od 2,65 do 2,72 zł/l.