81-letnia kobieta została śmiertelnie potrącona przez 16-latka na crossie bez prawa jazdy

81-letnia kobieta została śmiertelnie potrącona przez 16-latka na crossie bez prawa jazdy

Pod nadzorem prokuratora, funkcjonariusze policji starają się wyjaśnić okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku drogowego, który miał miejsce w niedzielny wieczór w Jabłonce. W wyniku zdarzenia, 81-letnia kobieta, która została potrącona przez motocykl, zmarła na miejscu wskutek odniesionych obrażeń.

Wstrząsający incydent miał miejsce w niedzielę, około godziny 19, w małej miejscowości Jabłonka. Według wstępnych ustaleń, 16-letni chłopiec jadący motocyklem typu cross uderzył w starszą kobietę przechodzącą przez jezdnię. Pomimo natychmiastowej interwencji zespołu medycznego i prób ratunkowych, życia 81-latki nie udało się uratować. Niestety, zmarła ona na miejscu zdarzenia. Niewiele wiadomo o nastolatku prowadzącym motocykl, poza tym, że był trzeźwy. Znane są jednak dwie istotne informacje: nie posiadał on prawa jazdy, a jego pojazd nie był zarejestrowany ani ubezpieczony.

Funkcjonariusze ruchu drogowego, pod przewodnictwem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, przeprowadzili szereg czynności procesowych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, gromadząc ślady i dokumentując sytuację za pomocą fotografii i szkiców. Również motocykl, będący kluczowym elementem tej tragedii, został zabezpieczony i przeniesiony na strzeżony parking w celu dalszych badań. Dla bezpieczeństwa, droga została tymczasowo zamknięta. Dokładne okoliczności, które doprowadziły do tego tragicznego zdarzenia, są obecnie badane przez policjantów z Komisariatu Policji w Jabłonce jako część prowadzonego śledztwa.