26-letni mieszkaniec Łasina dwukrotnie naruszył prawo: prowadził auto pod wpływem alkoholu i jego samochód stanął w płomieniach

26-letni mieszkaniec Łasina dwukrotnie naruszył prawo: prowadził auto pod wpływem alkoholu i jego samochód stanął w płomieniach

Podczas obsługi interwencji związanej z palącym się autem, funkcjonariusze działający w ramach grudziądzkiej grupy SPEED odkryli, że kierowca pojazdu był nietrzeźwy. Teraz musi on zmierzyć się z konsekwencjami swoich czynów przed sądem.

Zgłoszenie o płonącym samochodzie w Szynwałdzie wpłynęło do grupy SPEED 14.04.2024 r. Po dotarciu na miejsce policjanci znaleźli strażaków, którzy starali się ugasić płomienie pochłaniające samochód marki aixam.

Kierującym pojazdem był 26-letni mężczyzna z gminy Łasin, który również był na miejscu zdarzenia. Z relacji mężczyzny wynikało, że podczas jazdy poczuł zapach spalenizny, co skłoniło go do zatrzymania pojazdu i sprawdzenia, co jest nie tak. Okazało się, że najbardziej prawdopodobną przyczyną problemu był rozwijający się pożar w komorze silnika. Mimo wspólnych starań kierowcy i jego pasażera aby ugasić ogień, zanim na miejscu pojawiła się straż pożarna, auto niemal całkowicie spłonęło.

W trakcie sprawdzania dokumentów 26-latka, policjanci wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło ich podejrzenia – mężczyzna był nietrzeźwy, miał blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.