Tragiczny wypadek w Tyczynie: zderzenie trzech pojazdów, uszkodzony daf wtargnął na przystanek

Tragiczny wypadek w Tyczynie: zderzenie trzech pojazdów, uszkodzony daf wtargnął na przystanek

Podkarpacka miejscowość Tyczyn była miejscem groźnego wypadku, który miał miejsce wczoraj. W wyniku kolizji trzech pojazdów, do szpitala zostało przewiezionych pięć osób, a łącznie rannych zostało osiem. Policjanci z drogówki rzeszowskiej pracowali na miejscu zdarzenia aż do późnych godzin wieczornych, próbując wyjaśnić okoliczności całego incydentu.

Zgłoszenie o wypadku dotarło do dyżurnego miejskiego po godzinie 15. Na miejsce natychmiast skierowane zostały odpowiednie służby – ekipa wypadkowa z Rzeszowa, a także patrole z innych miejscowości, w tym patrol z Tyczyna. Jak ustalili funkcjonariusze na miejscu, do wypadku doszło podczas jazdy 30-letniego mieszkańca Rzeszowa hyundaiem drogą wojewódzką nr 878 przy ulicy Kościuszki.

Ze względów niejasnych, kierowca utracił kontrolę nad swoim pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w ciężarówkę. Siła uderzenia była na tyle mocna, że uszkodziła zawieszenie lewego przedniego koła ciągnika siodłowego. W wyniku tego kierowca ciężarówki – 63-letni mieszkaniec Tarnowa, prowadzący dafa z naczepą – zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w samochód marki Volvo. Po kolizji daf niekontrolowanie wtargnął na przystanek autobusowy, a także na teren prywatnej posesji, gdzie w tym momencie znajdowali się piesi czekający na autobus.

W sumie, w wyniku tego tragicznego wypadku, ośmiu osób odniosło obrażenia. Pięć z nich musiało zostać przewiezionych do szpitala – byli to wszyscy kierowcy zaangażowani w kolizję oraz dwie osoby oczekujące na autobus. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości wszystkich kierowców, którzy byli zupełnie trzeźwi. Na skutek zdarzenia ruch drogowy na tym odcinku drogi był całkowicie zablokowany aż do godziny 19.