10 tysięcy Mercedesów do wymiany. Tak dużej akcji serwisowej nie było jeszcze w naszym kraju!

10 tysięcy Mercedesów do wymiany. Tak dużej akcji serwisowej nie było jeszcze w naszym kraju!
fot. unsplash.com

Jeżeli masz luksusowego Mercedesa i dostałeś pilne wezwanie do serwisu, nie bagatelizuj tego. Zgodnie z decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, musisz tam się pojawić w celu sprawdzenia samochodu a nawet jego wymiany. Wszystko przez stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia usterkę.

Płonący Mercedes

W samochodach tej marki, które mają silniki wysokoprężne, odkryto poważną usterkę. Polega ona na tym, że w pompach płynu chłodzącego, który steruje podciśnieniem, może pojawić się nieszczelność. Efekt?  nie tylko samochód będzie wydzielał większe ilości spalin, ale może również dojść do zapalenia całego samochodu. A z tym już nie warto igrać, czyż nie?

Dokładnie 9821 samochodów

Ta niecodzienna akcja serwisowa skierowana jest tylko w Polsce do ponad 10 000 kierowców. Z pewnością wezwane będą takie modele jak klasa:

  • C serii 205
  • E serii 213
  • E Coupé/Cabriolet serii 238
  • S serii 222 i 223
  • CLS serii 257
  • GLS serii 253
  • GLE/GLS serii 167
  • Klasa G serii 463

W serwisie zostanie wymieniony elektroniczny zawór przełączający. Samo oprogramowanie pompy będzie zaktualizowane tak, aby nie sprawiało już problemów. Do akcji serwisowej będą włączone wszystkie wymienione Mercedesy, które zostały wyprodukowane w czasie od 27 stycznia 2017 r do 12 października 2021 roku. Jeżeli więc otrzymałeś takie zgłoszenie, absolutnie go nie bagatelizuj i czym prędzej zgłoś się na wizytę kontrolną we wskazanym serwisie. Tu chodzi o twoje bezpieczeństwo.

Szkoda na pojeździe

Okazuje się, że bardzo często ubezpieczyciele zaniżają wyceny szkody na pojeździe marki Mercedes, które są likwidowanie z OC sprawcy wypadku czy kolizji. Tutaj możesz zobaczyć jak wygląda prawidłowy kosztorys naprawy samochodu wzór oraz dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę, aby uzyskać należną kwotę na naprawę pojazdu. Niestety większość kosztorysów zawiera nieprawidłowości.

Jeden komentarz o “10 tysięcy Mercedesów do wymiany. Tak dużej akcji serwisowej nie było jeszcze w naszym kraju!

Dodaj komentarz