Tragiczny wypadek na drodze w Wielkopolskim Brdowie: kierowca samochodu osobowego nie żyje, pasażerka ranna

Tragiczny wypadek na drodze w Wielkopolskim Brdowie: kierowca samochodu osobowego nie żyje, pasażerka ranna

Wypadki dotyczące rolnictwa nie muszą mieć miejsca wyłącznie na polach czy w gospodarstwach. Przykładem jest tragiczne zdarzenie, które miało miejsce na drodze publicznej w Brdowie, gmina Babiak, w województwie wielkopolskim. W związku z tym, apelujemy o ostrożność podczas nocnej jazdy i szacunek dla rolników korzystających z dróg.

7 marca bieżącego roku, około godziny 19:30 doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Na drodze gminnej w Brdowie, ciągnik rolniczy i osobowy Peugeot spotkały się twarzą w twarz. Na miejscu natychmiast pojawiła się policja z Komendy Powiatowej w Kole. Funkcjonariusze ustalili, że operator ciągnika rolniczego opuścił miejsce zdarzenia zaraz po kolizji.

Działania podjęte przez policjantów doprowadziły do zidentyfikowania prowadzącego ciągnik. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec gminy Babiak. Został on przetransportowany do Izby Zatrzymań Komendy Powiatowej Policji. Niestety, w wyniku zderzenia, 54-letni kierowca Peugeota zmarł na miejscu. Pasażerka, która odniosła obrażenia, została przewieziona do szpitala.

Obecnie prowadzone są czynności mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności tej tragicznej kolizji. Prokuratura Rejonowa w Kole nadzoruje cały proces.