W jakich sytuacjach po piwie bezalkoholowym nie możesz prowadzić samochodu? Jest jeden wyjątek!
Rynek alkoholi typu “zero procent” rozwija się coraz lepiej. Mamy już do wyboru dobrej jakości szampany, wina i oczywiście piwa. Te ostatnie są nieodłącznym elementem większości letnich imprez. Czy jednak wszystkie bezalkoholowe są na tyle bezpieczne, że można wsiadać po nich za kółko?
Radlery na cenzurowanym
Trzeba uściślić, że wśród piw bezalkoholowych są również promowane tzw. Radlery. Na etykiecie wyraźnie jest napisane, że zawierają od 2 do 3 procent alkoholu. Tym samym spożycie takiego piwa, nawet jednego, może sprawić, że podczas kontroli alkomatem niemiło się zdziwimy. I chociaż znajomi będą namawiać, że im nic po tym nie wyszło, to jednak zachowaj czujność. Każdy organizm w inny sposób przyswaja i trawi alkohol.
Zobacz również: Mandaty za jazdę po pijanemu na rowerze. Posypały się ogromne kary!
Najlepiej mieć w samochodzie alkomat, który w różnych wersjach kupisz już w dyskontach czy stacjach benzynowych. Dla pewności sprawdź, jaka jest kondycja twojego organizmu po imprezie. Bądź odpowiedzialnym uczestnikiem drogowym.
Ile alkoholu w piwie bezalkoholowym?
Teoretycznie, w tego rodzaju trunku znajduje się maksymalnie 0,5 procent alkoholu w jednej butelce. Tę śladową ilość można porównać do zawartości, jaka jest w wielu produktach spożywczych, takich jak jogurt, kefir czy maślanka. I teoretycznie, przy badaniu alkomatem, nie powinno nic wyjść.