Ukraiński autokar z 61 pasażerami uległ wypadkowi na Lubelszczyźnie. 20 osób hospitalizowanych

Ukraiński autokar z 61 pasażerami uległ wypadkowi na Lubelszczyźnie. 20 osób hospitalizowanych

Z informacji początkowych wynika, że prowadzący pojazd marki Setra stracił kontrolę nad nim na zakręcie, co doprowadziło do przewrócenia autokaru. Wypadek miał miejsce dzisiaj, przed godziną 4 nad ranem, na drodze powiatowej w Gołębie. Na pokładzie znajdowało się 59 pasażerów i dwóch kierowców, którzy byli obywatelami Ukrainy. Ze względu na doznane obrażenia, 20 osób zostało przetransportowanych do szpitala. Dla pozostałych pasażerów zorganizowano miejsce schronienia w lokalnej świetlicy. Wyniki badań alkomatem potwierdziły trzeźwość obu kierowców. Przyczyny wypadku są nadal badane.

Wczesnym rankiem, około godziny 4, w miejscowości Gołębie na Lubelszczyźnie doszło do dramatycznego zdarzenia drogowego. Autokar marki Setra, prowadzony przez obywatela Ukrainy, przewrócił się na łuku drogi powiatowej, po tym jak kierujący stracił kontrolę nad pojazdem.

Na pokładzie pojazdu znajdowało się łącznie 61 osób, w tym dwóch kierowców. Wszyscy byli obywatelami Ukrainy. W wyniku wypadku, 20 osób wymagało natychmiastowej pomocy medycznej i zostało przewiezionych do szpitala. Na szczęście, ich życie nie jest zagrożone. Pozostałe osoby, które podróżowały autokarem, otrzymały schronienie w miejscowej świetlicy.

Mimo dramatycznego charakteru zdarzenia, obaj kierujący byli trzeźwi – potwierdziły to badania alkomatem. Policja jest nadal na miejscu i prowadzi śledztwo mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności wypadku. Aktualnie ruch na drodze odbywa się wahadłowo.