Magnes czy przyssawka – co kierowcy wybierają najczęściej jako uchwyt do telefonu w samochodzie?
Posiadanie uchwytu na telefon w samochodzie jest nie tylko praktyczne, ale również istotne dla bezpieczeństwa. Gama modeli dostępnych na rynku może jednak przytłoczyć i utrudnić wybór. Kluczowe jest skupienie się na wygodzie użytkowania oraz bezpieczeństwie jazdy podczas podejmowania decyzji.
Uchwyty na telefony są jednymi z najpopularniejszych akcesoriów samochodowych. Trzymanie smartfona w dłoni podczas prowadzenia pojazdu niesie ze sobą ryzyko zarówno kary mandatem, jak i poważniejszych konsekwencji w postaci zwiększania szansy na wypadek. Dlatego też warto zastanowić się nad dostępnymi typami uchwytów i zdecydować, który będzie najbardziej funkcjonalny i komfortowy w użytkowaniu.
Dobór idealnego uchwytu na telefon do auta
Zamiast poruszać temat konkretnych modeli uchwytów, skupmy się na ich rodzajach i charakterystycznych cechach. Wybór konkretnej marki czy modelu pozostaje w gestii kierowcy. Uchwyty montowane na kratce wentylacyjnej cieszą się dużą popularnością ze względu na prostotę instalacji, która nie wymaga dodatkowych narzędzi ani specjalistycznej wiedzy. Pasują one do większości modeli aut i telefonów. Niestety, ich użycie może prowadzić do uszkodzenia elementów nawiewu.
Alternatywą są uchwyty mocowane do szyby za pomocą przyssawki. Na gładkiej powierzchni funkcjonują one bez zarzutu, jednak z czasem mogą zacząć odpadać. Podobny mechanizm montażu mają uchwyty przyklejane taśmą dwustronną do deski rozdzielczej.
Zobacz więcej: Trzy zasady pomogły mi oszczędzić na paliwie – oto moja historia
Uchwyty zamocowane na kokpicie, przy lusterku wstecznym, zyskują coraz większą popularność. Chociaż początkowo trudno przyzwyczaić się do lokalizacji telefonu po lewej stronie, jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Wiele pozytywnych opinii zbierają również uchwyty magnetyczne, które wymagają przymocowania metalowej płytki do obudowy telefonu. Ta opcja jednak utrudnia częstą zmianę etui na smartfona.