Kalkulator leasingu samochodu dla Ciebie – jak skorzystać z narzędzia?

Kalkulator leasingu samochodu dla Ciebie – jak skorzystać z narzędzia?

Posiadasz firmę i potrzebujesz nowego samochodu? Wielu Polaków jest w podobnej sytuacji. W związku z tym dużo osób decyduje się aplikować o kredyt gotówkowy lub konsumencki. Niestety ze względu na to, że w roku 2022 Rada Polityki Pieniężnej ponownie podniosła stopy procentowe, coraz mniej banków jest w stanie udzielać tylu pożyczek, na ile istnieje zapotrzebowanie. Część osób, która posiada nawet zadowalającą zdolność kredytową, nie uzyska kredytu o satysfakcjonującej wysokości. Jakie zatem alternatywy mają przedsiębiorcy w takich sytuacjach, gdy nowe auto jest niezbędne dla dalszego rozwoju działalności? Odpowiedzią jest inna forma kredytowania tj. leasing. Aby oszacować, czy możemy sobie na niego pozwolić, wykorzystajmy kalkulator leasingu samochodu. Dlaczego jest to narzędzie dla Ciebie? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w niniejszym artykule.

Dlaczego kalkulator leasingu samochodu?

Jak powszechnie wiadomo, aby starać się o dowolny sposób kredytowania w banku, musimy posiadać solidną zdolność kredytową. Jednak nie wszystkie produkty finansowe wymagają od nas tego samego poziomu dochodów, wkładu własnego itp. Za jeden z najbardziej wymagających kredytów pod tym kątem uznaje się kredyt hipoteczny. Każdy inny typ pożyczki jest o wiele bardziej osiągalny. Podobnie jest z leasingiem. Może pozwolić sobie na niego sporo firm, niemniej właściciele muszą przedstawić dokumentację, która poświadczy, że dany podmiot jest wypłacalny i w perspektywie czasu wykupi kredytowany przedmiot od banku. Jak sprawdzić, czy możemy okazać takie dane przed aplikacją? Najlepiej do tego celu sprawdzi się kalkulator leasingu samochodu.

Osoby, które przetestowały kalkulator leasingu samochodu, potwierdzają, że jest to jedno z godnych zaufania narzędzi, gdy chcemy zorientować się w naszej sytuacji ekonomicznej. Pomaga on nam w sprawdzeniu dokładnej wysokości opłat leasingowych, na którą możemy sobie pozwolić przy konkretnych dochodach i wydatkach firmy. Dzięki kalkulatorowi leasingu otrzymamy odpowiedź na pytanie o wysokość raty miesięcznej, ale także wysokości opłaty wstępnej czy wykupu leasingowanego przedmiotu.

Aby obliczyć ratę miesięczną przez kalkulator leasingu samochodu, wystarczy jedynie wybrać przedmiot, którego kredytowanie ma dotyczyć, kategorię środka trwałego, który pragniemy wyleasingować (tj. czy jest to samochód osobowy, ciężarowy, tir itp.), a także wybrać rok produkcji naszego wymarzonego zakupu. Kolejno wprowadzany wartość przedmiotu w złotówkach (ważne jest, aby podać wartość netto). Następnie formularz zapyta nas o preferowany okres finansowania i wysokość opłaty wstępnej, którą jesteśmy w stanie zaoferować. Ostatnim krokiem jest określenie wysokości wykupu w wartości procentowej. Jak zatem widzisz, jest to tylko kilka kroków, a możesz za ich pomocą dowiedzieć się, jak dużą sumę zapłacisz za miesięczną spłatę leasingu.

Czy kalkulator leasingu samochodu jest darmowy?

Jeśli zainteresował Cię temat, o którym mowa w niniejszym artykule i chcesz wypróbować kalkulator leasingu samochodu, z pewnością zastanawiasz się, czy jest to rozwiązanie odpłatne. Dobra informacja jest taka, iż kalkulator tego typu jest zupełnie darmowy w swojej podstawowej wersji. Z tego powodu wszystkie dane, które opisaliśmy powyżej, będziesz w stanie sprawdzić bez inwestycji nawet złotówki. Jednak, jeżeli chcesz otrzymać rozbudowany raport dotyczący m.in. tego, co możesz zrobić, aby uzyskać leasing na korzystniejszych warunkach, trzeba będzie zapłacić.

Większość narzędzi z kategorii „kalkulator leasingu samochodu” dostępnych w sieci ma bowiem opcję wykupienia konta premium. Jest to wariant pozwalający na sprawdzanie najbardziej atrakcyjnych ofert leasingowych, które ukazują się w bazie danych. Dodatkowo w aplikację wbudowany jest często asystent klienta, dzięki któremu możemy łatwo skontaktować się z doradcą kredytowym na czacie lub telefonicznie i zapytać, czy oferta, która nas interesuje, jest na pewno najkorzystniejsza z perspektywy firmy, którą reprezentujemy.