Czy istnieją sposoby na niższe spalanie w aucie? Tak i to kilka!

Czy istnieją sposoby na niższe spalanie w aucie? Tak i to kilka!
fot. unsplash.com

Ceny paliw rosną z dnia na dzień. W konsekwencji, każda wizyta na stacji benzynowej to wydatek, który mocno odbija się na domowym budżecie. Jeżeli nie możemy powstrzymać wysokich cen, to może chociaż damy radę jeździć tak, aby spalanie było niższe? Oto, co możemy zrobić!

Najniższe możliwe obroty

To jedna z najbardziej popularnych porad dotycząca minimalnego spalania. Po prostu podczas jazdy jak najszybciej włączasz możliwy najwyższy bieg. W ten sposób osiągniesz widoczną redukcję paliwa. Jednak ma to swoje gorsze strony – taka jazda wpływa negatywnie na układ korbowo-tłokowy silnika. W ostatecznym rozrachunku może doprowadzić do sporego uszkodzenia samego silnika w samochodzie. Także stosuj ten zabieg z rozwagą.

Zobacz również: Gdzie jest jeszcze tak drogie paliwo jak u nas? Zobacz koniecznie!

Opony na maksa

Innym starym trikiem jest zwiększenie ciśnienia w oponach. W myśl zasady, że im opona jest mniej ugięta, tym mniej zużywa energii. Skutkiem ubocznym takiego działania z pewnością jest nierównomierne ścieranie się opon a w konsekwencji, realne niebezpieczeństwo jazdy.

Wyłącz klimatyzację

Nie da się ukryć, że klimatyzacja pobiera całkiem sporo energii, więc jeżeli chcesz zaoszczędzić, to zwyczajnie ją wyłącz. Jednak w upalne letnie dni czy deszczowe i wilgotne, taki zabieg może znacząco odbić się na komforcie prowadzenia samochodu i przebywania w nim.

Interesują cię tematy oszczędzania i inwestowania? Zobacz portal nagieldzie.pl