Usunięcie naklejek z samochodu może być proste. Oto sprawdzony sposób!

Usunięcie naklejek z samochodu może być proste. Oto sprawdzony sposób!
fot. unsplash.com

Kupujesz samochód używany i na pierwszy rzut oka już wiesz, że będziesz się męczyć. Wizerunek świętego Krzysztofa przyklejony do deski rozdzielczej lub urzędowe nalepki z poprzednich lat nie chcą zejść tak łatwo. Na szczęście i na to jest metoda.

Naklejki na karoserii

Czasem to impuls, częściej wariacja, której nowy właściciel samochodu już nie do końca akceptuje. Jak więc pozbyć się naklejki na lakierze? Najgorsze, co możesz zrobić, to ciągnąć z całej siły za nalepkę. Działając w ten sposób, z pewnością zostawisz na powierzchni trudno usuwalny klej. Zdarzały się również przypadki, że w ten sposób zrywano część lakieru.

Dobrym pomysłem jest podgrzanie powierzchni, z której chcemy usunąć nalepkę. Do tego świetnie nadaje się zwykła suszarka. Ciepłe powietrze sprawi, że klej będzie łatwo schodził. Uzbrój się więc w cierpliwość i kiedy już powierzchnia się nagrzeje, delikatnie ściągnij nalepkę.

Poczciwa żyletka

Jeżeli jesteś z pokolenia, które używało tylko maszynek jednorazowych, może być dla ciebie zaskoczeniem, że kiedyś mężczyźni do golenia używali żyletek. Teraz to już relikt przeszłości, który znalazł inne zastosowanie. Z jej pomocą bez śladu odetniesz gadżety przyklejone taśmą dwustronną. Dobrze radzi sobie z naklejkami ze szkła i powłoki szklanej.

Preparaty, które warto mieć

Przed każdym użyciem sprawdź gdzieś w mało widocznym miejscu, czy konkretny preparat nie zniszczy powierzchni. Wystarczy chwila, aby się o tym przekonać.

  • Do usuwania taśmy dwustronnej — preparaty typu WD-40 są bezpieczne dla gumy, tworzyw oraz tapicerki
  • Krążek do usuwania kleju z lakieru — gdy na ciepło nie pomaga. Kupisz go w sklepach dla lakierników za nie więcej niż 25 złotych.
  • Opalarka — w przypadku, gdy ciepło płynące z suszarki to za mało, świetnie sprawdzi się opalarka. Jednak przy jej używaniu, trzeba być niezwykle ostrożnym!